Puan ver
İzlenecekler listene ekle

The Departed

(2006)
8.0
The Departed
151 mn|IMDb: 8.5|Suç, Drama, Gerilim
Mafya tarafından uzun yıllardan beri polis teşkilatına sızmak üzere yetiştirilmiş olan kişiler, teşkilat bünyesinde oldukça iyi pozisyonlardadırlar. Aynı şekilde, polisin aynı amaçla yetiştirdiği kişiler de mafya içinde cirit atmaktadırlar. Her iki cephede de köstebeklerin var olduğu anlaşıldığında, söz konusu köstebeklerin ölümle burun buruna gelecekleri bir macera başlayacaktır.
Mafya tarafından uzun yıllardan beri polis teşkilatına sızmak üzere yetiştirilmiş olan kişiler, teşkilat bünyesinde ...(devamı)
YORUM YAZ (2)
molla 8

molla (26.01.2018 18:14 ~ 18:15)

IMDB'deki quote listesi en uzun filmlerden biri, diyalog yazımı muhteşem. Scorsese yine muhteşem. Kendi oluşturduğu tarzının en olgun işlerinden. Benim en sevdiğim replik aşağıda.

"benim büyüdüğüm yerde insanlara yalnızca polis veya suçlu olabileceği söylenirdi. benim sana söylediğim şu: işin sonunda suratına dolu bir silah doğrultuluyorsa, hangisi olduğun ne fark eder."

philosofie 6

Philo Sofie (21.03.2018 18:52)

Bu filmin Türkiye’de dizi versiyonu yapıldı. 150 dakikalık filmi Her bölümü filmin süresi kadar 39 bölüm halinde yapılınca nasıl bir şey ortaya çıkmıştır siz düşünün. Bizdeki dizilerin kalitesiz olmasının en büyük sebebi süre doldurma zorunluluğudur. Zamanı doldurmak için her dizide lastik gibi uzayan aşk hikayelerinden geçilmiyor.
Filme dönersek ben çok beğenmedim. Hikayesi yetersiz kalmış bence.


Bu işlem için giriş yapmalısınız.