Rate this!
Add your watchlist!

Dangal (2016)

Rate this!
161 mn IMDb: 8.4 Action, Biography, Drama

Director:

Nitesh Tiwari
Former wrestler Mahavir Singh Phogat and his two wrestler daughters struggle towards glory at the Commonwealth Games in the face of societal oppression.
Former wrestler Mahavir Singh Phogat and his two wrestler daughters struggle towards glory at the Commonwealth Games in the face ...(more)
REVIEWS (1)
Aysenurcan 5
Aysenurcan (11.05.2018 00:37)
Kendi hayallerini çocukların gerçekliğinden bile üstün tutan ileri görüşlü baba kisvesi altinda her türlü baskıyı yapmayi kendine hak goren ebeveyn modeli. Sevmedim bu filmi yadirgadim. Bir babanın iki kızı zorla nasıl erk bı sıfata çevirdiğini izlediim. Çok ileri görüşlü bir babamı ?? Õyle mi?? kızlarınin farklı yeteneklerini keşfedip onların da severek yapacağı bır Dala onları yönlendiren hersekilde onlarin arkasinda olan bir baba görmek isterdim. Ya da daha küçücukken, güreşen erkekleri görüp ben de güreşmek istiyorum diye tutturan bı kız çocuğunu destekleyen baba modeli de olurdu ama bu zorlama yolu ile yapılan meslek seçimi maalesef hep var. Ailesi istiyor diye sosyal yaşamını hiçe sayıp sadece ders çalışan yarış atı çocuklarından ne farkları var diye düşündüm ya da zeki diye mühendis ya da doktor olmaya zorlanan çocukları ya da ayıp diye dansçı olmak isteyipte hemsire yapılan kız çocuklarıni yaz yaz bitmez. basari, gerçekleştiren çocuğun seçimi ve hayaliyse başarıdır. Höh öylede dolmusum filme.