Rate this!
Add your watchlist!
Rate this!
REVIEWS (1)
Laika 7
Laika (03.07.2018 13:29)
romantik bir film olsaydı iki ruh hastasının hikayesi deyip geçebilirdik. ama bence bu hikayenin mevzusu "aşk" değil, "güven".

bir şeyi yapacağım dediğinizde ne pahasına olursa olsun yaparsanız, sözlerinizin arkasında durursanız, kendinize karşı hem besleyip hem de hak ettiğiniz güven, size bu hikayedeki mutluluğun bir kısmını yaşatabilir. muhtemelen olmaz ama, işte bir de bu güveni ve inancı karşılıklı besleyip yaşatacak bir insanınız olabilirse, sözlerinize dikkat edecek olmanın ve her türlü beyanını dikkate alabileceğiniz birine sahip olmanın ne tür bir tatmin yaşatacağını, mevzuyu yaklaşık otuz senede anlamış olan julien bence güzel bir tarifle anlatıyor:

"saf, ham, patlamaya hazır mutluluk. her şeyden daha iyi. uyuşturucudan, tokattan daha iyi. afyondan, kokainden, eroinden, kafayı bulmaktan, burnuna çekmekten daha iyi. kenevirden, marihuanadan, ekstaziden daha iyi. seksten daha iyi, oral seksten, 69'dan, grup seksten, kamasutradan, mastürbasyondan daha iyi. nutella fıstık ezmesinden, muzlu sütten daha iyi. george lucas'ın tüm üçlemelerinden, bütün muppet show'lardan ve 2001'in sonundan daha iyi. emma peel'den, marilyn monroe'dan, lara croft'dan, naomi campbell'dan ve cindy crawford'un beninden daha iyi. abbey road 45'liklerinin b tarafından, hendrix'in sololarından daha iyi. neil armstrong'un aydaki ilk küçük adımından, disneyland'deki space mountain hız treninden, bill gates'in servetinden, dalai lama'dan, nde'den, lazarus'un tekrar dirilişinden daha iyi. schwarzenegger'in hormonlarından, pamela anderson'ın dudaklarındaki kolajen teröründen, woodstock'tan, çılgın partilerden, sade'dan, rimbaud'dan, morrison'dan ve castaneda'dan daha iyi. özgürlükten ve hayattan daha iyi."

allah c.c. kimseye böyle bir tatmini buldurup kaybettirmesin.