Rate this!
Add your watchlist!
Rate this!
Saving Private Ryan
169 mn IMDb: 8.6 Drama, War

Director:

Steven Spielberg
Following the Normandy Landings, a group of U.S. soldiers go behind enemy lines to retrieve a paratrooper whose brothers have been killed in action.
Following the Normandy Landings, a group of U.S. soldiers go behind enemy lines to retrieve a paratrooper whose brothers have ...(more)
REVIEWS (1)
Laika 9
Laika (24.01.2018 00:05)
on altı yaşımdayım. abim bir akşam beni alıp sinemaya götürüyor. beyaz perde ile tanışmak için ne film ve ne zamanlama. bir sürü yeni duyguyu bir arada deneyimliyorum ve kendime gelmem birkaç gün sürüyor. yaşamı hissetmenin, onu bizzat yaşamaktan ve kitaplarda okumaktan başka bir yolu daha varmış. bu deneyimi biriyle paylaşmanın da. ömrün içine ömür sokmak gibi. yolun içine yol. yaşamayı ne kadar seviyorsa insan, sinemayı da o kadar seviyor. hatta bazılarımız hayatını bir film gibi yaşamaya başlıyor, filmleri hayatıymış gibi izlemeye başlıyor, senaryo yazar gibi planlıyor hikayelerini, tam bu sahnede bu şarkı çalmalı diye takıyor kulaklıklarını, hakkını vermek için özenle seçiyor repliklerini, etkileyici sonlar arıyor severek oyuncusu olduğu hikayelere; yanisi zaman zaman kaybediyor aradaki çizgiyi ama bu başka bir filmin/hikayenin konusu. ben sadece teşekkür etmek istiyorum. hayattaki pek çok güzel şey gibi, beni sinema tutkusuyla da tanıştırdığı için. iyi ki doğmuş. aynı evde doğmuş olmamızın da bir sebebi var. mükemmel casting tanrım. teşekkürler. 10 boopuan ve kalp.