Rate this!
Add your watchlist!
Rate this!
REVIEWS (1)
molla 9
molla (30.01.2018 20:09)
"- Bir simidi yediğinizde geriye ne kalır?
- Bilmem.
- Ortadaki delik. Ahahahahah..."

Bence muhteşem bir espri ve çok acıklı.

Film 98 yapımı ama ben 99 yazında ÖSS sınavına girmeden bir gece önce Bursa Burç sinemasında izlemiştim. Filmden sonra da yolun karşısına geçip Çiçek Pasajı'nda "Turgay'ın Yeri"nde 3 bira içtiğimi ve ertesi sabah da sınava girdiğimi hatırlıyorum.

İzlememin üzerinden bir hafta geçmeden adını bile unuttuğum onca filmin aksine bu film 20 yıldır gayet berrak bir şekilde aklımda. İşin ilginci ben beğendiğim filmleri değil 2 kere bazen 10-15 kere bile izlerken bu filmi aradan geçen 20 yılda tek bir kere bile tekrar izlemedim.

Eminim bu filmi ilk defa şu yaşımda şimdiki ben olarak izlesem 40 türlü kulp takardım ama o gün benim için muhteşem olan film buydu ve bu hafızamda hiç bozulmadı.

Buralara ne yazarsam yazayım aslında gayet iyi biliyorum ki sanat eserlerini sanat eseri yapan sende bende onda yarattığı etki, bizlere hissettirdikleri ve bizde yarattığı dönüşümlerdir. Bizlerle yaşarlar ya da ölürler. Film o gün için o kadar kıymetliydi ki benim için, dönüp tekrar izlemeye cesaret bile edemedim. O film o gün benim için bir başyapıttı ve beni yönlendirdi. Bu hiç bir zaman değişmeyecek.

Ben ölünce de geriye simidin ortasındaki boşluk kalacak.