Rate this!
Add your watchlist!
REVIEWS (1)
Laika 8
Laika (22.02.2018 23:26)
Sanırım bir filmi izlemeden önce hakkında ön bilgi almama prensibini bazen biraz abartıyorum. "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri"ye bir Martin McDonagh filmi olduğundan bile habersiz gittim. Aynı anda hem içler acısı hem dünya tatlısı olabilen hikayeler, ki "kara mizah" değil bence tam karşılığı bu bahsettiğimin, adına "tarafsız gerçekçilik" diyorum ben; hayatı da tam böyle algıladığımdan olsa gerek, şu hayattaki en sevdiğim şeylerden biri. Ve Martin McDonagh malum, bu işin hakkını en iyi şekilde verenlerden. In Bruges ile kalbimde kazandığı yeri bu filmle daha da sağlamlaştırdı.

Aslında iyi/kötü muğlaklığından ve özellikle de karakterlerdeki çok derin dayanakları olmayan geçişlerden pek hazzetmeyen biriyim, ama bu filmde daha belirgin olmasına rağmen, "McDonagh iyimserliği" öyle sevilesi bir iyimserlik ki, tavrını iyilikten, güzellikten yana koyduğu için kendisine kızmak ne haddime, bilakis önünde saygıyla eğiliyorum. Tavrı bu olan sanatçıya duyduğum eşsiz saygıyı başka hiçbir şeye duymuyorum hatta.

Oscar adayı filmlerin tamamını izleyemedim henüz, ancak gönlümün kazananı şimdilik bu ve sanıyorum kolay kolay da değişmeyecektir.